TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı’nın organize ettiği Efficiency Challenge Electric Vehicle – Alternatif Enerjili Araç Yarışları Birincisi Belli Oldu

WhatsApp Image 2018-08-14 at 02.49.54

“TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı’nın organize ettiği Efficiency Challenge Electric Vehicle – Alternatif Enerjili Araç Yarışları’na katılım gösteren Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü öğrencileri bu sene ilk kez düzenlenen otonom araç kategorisinde birinciliği kazandı.

Otonom kategorisinde araçların, 120 metrelik parkuru, yol kenarı ve sonunda bulunan engellere çarpmadan tamamlamanın mücadelesini verdiği kategoride her ekibe üçer hak tanındı. Parkuru hatasız ve en çabuk tamamlayabilen tek takım Yıldız Teknik Üniversitesi, bu kategoride birinciliği elde etti.

TUBİTAK Efficiency Challange yarışlarında Elektromobil, Hidromobil ve Otonom kategorilerinde düzenlenen yarışta öğrencilerden alternatif enerjili ile çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin arttırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi,alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri, deneyim kazanmaları ve bu yolla alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda ülke genelinde farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır.

Üç kategoriye de katılım gösteren tek takım olan Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü öğrencileri Hidromobil ve Otonom kategorileri birincisi, Elektromobil kategorisi üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attılar. Girişimci Mühendis Ekibi olarak biz de bu başarının devamını diler, tüm ekibi tebrik ederiz.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s